Skip to content

“İngilizce Konuşma Dili” nedir?

  • by

Evet “İngilizce Konuşma Dili” diye bir takım kalıplar var. En azından ben sizlere böyle tanıtmak istiyorum. Nasıl ki YDS, IELTS ve TOEFL sınavlarında özel kelimeler, kalıplarına çalıştığınız gibi, İngilizce Konuşma Dili de aynen öyle! İngilizce Konuşmak istiyorsanız, gerçekten konuşmak istiyorsanız “Phrasal Verbs” denilen kelimeri öğrenmeniz şart! Ve tabi ki “Expressions” dediğimiz İfadeleri de bilmek konuşmanızda büyük fark yaratacak.

Şöyle diyelim bunların ikisi; Simit ve Çay gibi. İngilizce Konuşmak için olmazsa olmaz! Cümle kurmak için mutlak bir Phrasal Verb ve Expressions kullanacaksınız ki konuşmanız daha doğal ve akıcı olsun. Simiti bir ısırıp bir de hüüüp diye çayımızdan yudumlamadan olmaz, değil mi? 🙂 Ne simit simit gibi oluyor ne çay çay gibi …umuyorum ki anladınız siz beni 🙂 İşte Phrasal Verbs ve Expressions aynen de böyle!

Arkadaşlar, İngilizce Konuşmanın püf noktalarını öğrenirseniz çok kısa sürede kendinizi İngilizce ifade edebileceksiniz…İnanın. Bu kalıpları sizlere özenle seçip Ella’s Style English platform da sunmaya çalışıyorum. Tabi ki instagram sayfamızdan da (ellas_style_english) bizi takip ediyorsanız sıklıkla paylaştığımız kalıplar sadece bunlardan ibaret. Neden mi? Çünkü sizlerde gördüğüm kadarıyla alt yapınız o kadar hazır ki! Grameri çok fazla biliyorsunuz ‘formal’ dediğimiz dili çok fazla biliyorsunuz ve çoğu kişi bunlarla konuşuyor, bunun üzerine Konuşma Dilini de eklerseniz… İngilizce’yi daha akıcı ve doğal konuşacaksınız!

Benden şimdilik bu kadar.. 

P.S bildiğiniz gibi Türkçe yazmayı çook seviyorum so arada kusurlar olursa kusuruma bakmayın İngilizce de hep ne deriz ‘just giving it a go!’ 

Have a wonderful week! 

Ella. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!